Rekordmange Vixen-awards nominasjoner – her er semifinalistene

Juryleder Astrid Valen-Utvik.

22. oktober samles norske influencere til fest og prisutdeling på Gamle Logen i Oslo når årets Vixen-vinnere skal kåres. Denne gangen har juryen fått inn 30.000 nominasjoner. Det er ny rekord og tre ganger så mange som normalt.

Astrid Valen-Utvik leder juryen som skal kåre de beste Influencerne det siste året. De har foreløpig kommet frem til en liste med semifinalister. Nå kan publikum stemme frem finalistene i enkelte kategorier frem til 30. september. I kategoriene Årets sterke mening, Årets stjerneskudd, Årets gullpenn, Årets business og Årets influencer er det juryen som velger ut semifinalister, finalister og vinnere.

– Det har vært en ganske heftig jobb å gå gjennom de nominerte, det har derfor vært veldig godt å ha en så erfaren og kompetent jury med seg. Vi har sett etter godt engasjement med følgere og en jevn og god tilstedeværelse – gjerne i flere enn én kanal, sier juryleder Astrid Valen-Utvik.

Influencerne skal både vurderes på det estetiske, moralske og etiske, og ifølge juryen vil de etter beste evne påse at vinnerne holder seg innenfor alle gjeldende lover og regler.

– Juryen har forsøkt å både hente frem nye talenter, som eksempelvis flinke folk fra noen av de nyere sosiale kanalene, samtidig som vi har kvalitetssjekket at de aller beste av de som har vært med i gamet en stund også får sin fortjente plass, fortsetter hun.

Jurylederen er svært fornøyd med den nye kategorien reise & friluftsliv

– Spesielt gøy har det vært å se at vår nye kategori, reise og friluftsliv, har et høyt snittengasjement blant semifinalistene. Det er tydelig at de lager innhold som målgruppen deres liker! Nå blir det spennende å se hvem folk stemmer frem av semifinalistene – vi gleder oss til prosessen videre avslutter Valen-Utvik.

Finalistene offentliggjøres 8. oktober og vinnerne 22. oktober.

Her er årets semifinalister i Vixen Awards:

Årets influencer: Mote
Tale Torjussen – @tale_torjussen
Ida Broen – @idabroen
Ingrid Bergtun – @ingridbergtun
Jenny Skavlan – @jennyskavlan
Jonas Braathen – @jonasbraaten
Kjetil-Andre Ward – @andreward
Janka Polliani – @polliani
Alice Wang – @itsalicewang
Nnenna Echem – @nnennaechem
Gine Margrethe – @ginemargrethe
Ceval Omar – @ceval
Rawdah Mohamed – @rawdis
Nina Sandbech – @ninasandbech
Angie Sophie – @angiesophie
Chris Abolade – @chrisabolade

Årets influencer: Beauty
Helle Nordby – @helle.beauty
Leah Isadora Behn – @leahhhbeauty
Eveline Karlsen – @evelinekarlsen
Tim Kristian – @tim.kristian
Alexandra Joner – @alexandrajoner
Malin Lossius Sørensen – @facebymalin
Sanna Khursheed – @sannakhursheed
Mimi Devine – @itsmimidevine
Mikela Beckovic – @mikelabeckovic
Helene Heméra – @helenehemera
Emilie Tømmerberg – @emilietommerberg
Ragnhild Margrethe – @rmabeauty
Chioma Anugweje – @chiomaacom
Fredrik Skoglund – @fredrikskoglundd
Therese Aanonli – @thereseaanonli

Årets influencer: Livsstil
Malin Nesvoll – @malin.nesvoll
Jennie Sofie – @jenniesofie
Sara Emilie Tandberg – @saraaaemiliee
Hanna-Martine – @hannamartinee
Emma Ellingsen – @emmaellingsenn
Liva B. Ingebrigtsen – @livaingebrigtsen
Eveline Karlsen – @evelinekarlsen
Isabel Raad – @isabelsraad
Anniken Jørgensen – @annijor
Amalie Olsen – @amalieolsengjersoe
Jonas Braaten – @jonasbraaten
Camilla Pihl – @camillapihlno
Knut Ivar Pelerud og Kjartan Haugen – @knut.kjartan
Monica Nyhus – @monica.nyhus
Mina Jacobsen – @minajacobsen

Årets influencer: Underholdning
Vegard Harm – @vegardharm
Hanna-Martine – @hannamartinee
Karoline Krøvel – @karokul
Herman Dahl – @herman.dahl
Morten Ramm – @rammnieu
Marcus og Martinus – @marcusandmartinus
Linnea Lotvedt – @linnealotvet
Victoria Skau – @victoriaskau
Dennis Vareide – @dennisvareide
Oskar Westerlin – @oskarwesterlin
Sara Høydal – @sarahoydahl
Mina Jacobsen – @minajacobsen
Wasim Zahid – @wasimzahid
Henriette Kornelia – @kjormo
Sandra Thoen – @sandrathoen

Årets influencer: Interiør
Renate Larsen Lorentzen – @casachicks
Egil Farstad – @egilfarstad
Blue x Nickolay – @niblu.home
Camilla Bakken – @design_logg
Maria Bergman – @interior.maria
Tonje Bjerknes – @tonjebjerknes
Christine Ottersen – @kvinnse
Birthe Kildal – @villakildal
Kristin Gjelsvik – @gjelsvikhome
Elise Tennø Vestre – @perlin.no
Jagjot Kaur Mann – @jagjotmann
Therese Nybu – @theresenybu
Lene S. Pedersen – @lenespedersen
Mona Erlandsen og Marius Erlandsen – @villafrednes
Krista Elvheim – @kristaelvheim

Årets influencer: Mat
Emilie Nereng – @emilienutrition
Hanne-Lene Dahlgren – @hannelenesvegetar
Linda Stuhaug – @lindastuhaug
Franciska Munck-Johansen – @franciskasvakreverden
Marianne Pfeffer Gjengedal – @sweet.n.pfeffer
Karen Elene Thorsen – @fattig.student
Marit Røttingsnes Westlie – @frutimian
Aicha Bouhlou – @aichabouhlou
Trine Sandberg – @trinesmatblogg
Magnus Liøkel og Ole Kristian Samuelsen – @sultnegutter
Ina–Janine Johnsen – @matpaabordet
Kristoffer Kaayne Kaalsaas – @kaaynelagermat
Ellen Aabol – @ellenaabol
Ida Gran Jansen – @idagranjansen
Mari Hult – @vegetarbloggen

Årets influencer: Trening og helse
Jørgine Massa Vasstrand – @funkygine
Johannes Høsflot Klæbo – @johanneshk
Vilde Waksvik – @vildewaksvik
Kine Olsen – @kineolsen11
Ingrid Landmark Tandrevold – @ingridtand
Jakob Ingebrigtsen – @jakobing
Inger Houghton – @ingerindubai
Katarina Aarhus Sollid – @katarinasollid
Gunn Narten – @narten86
Beate Wibe – @beatewibe
Pia Seeberg – @piaseeberg
Odin Kalvø – @odinmkalvo
Ariel-Mari Andreassen – @arielandreassen
Catrine Collins -@instacatrine
Camilla Aastorp Andersen – @treningsfrue

Årets influencer: Reise og friluftsliv
Helene Myhre – @helenemoo
Ingrid Andrea Jonsløkken – @ingridandreahj
Jostein Væge – @josteinv
Lene Marie Gåsbakk – @gossegoss
Stine Mette Fjerdingstad og Halvdan Jarl Laugerud – @stineogjarlen
Jørgen Øyehaug – @oyehaug
Amy Mir – @ekspedisjonsjenta
Cecilie Skog – @skogcecilie
Stine Cecilie Mikalsen – @stineogmalamutene
Benjamin Forthun – @benjaminforthun
Loff.no – safaripåsafari
Alexander Read – @minaogmeg
Eskil Digernes – @digernes
Sindre Kolbjørnsgard – @sindreko
Maja Odden – @maja_odden

Årets gullpenn
Asbjørn Sandøy – @kokkejavel
Trygve Skaug – @trygveskaug
Martine Halvorsen – @martine.halvs
Gisle A. G. Agledahl – @firgisle
Kristiane Aateigen – @snillegucci
Ingeborg Senneset – @ingeborgsenneset
Kristin Gjelsvik – @kristingjelsvik
Liv Gravdahl – @hurryliv_
Sandra Lyng – @sandralyng
Roya Sori – @soriroya
Veronica Simoné Fjeld – @veronicasimone_yummymummy
Kaveh Rashidi – @kavehrashidi
Iselin Guttormsen – @iselinguttormsen
Wasim Zahid – @wasimzahid
Jennie Sofie – @jenniesofie

Årets stjerneskudd
Jenny Huse – @jennyhuse1
Josefine Vogt – @josefinevogt
Helene Myhre – @helenemoo
Oskar Westerlin – @oskarwesterlin
Leah Isadora Behn – @leahhhbeauty
Kjetil-André Ward – @andreward
Andreas Stokkeland – @maksprestasjon
Julie Visnes – @julieevisnes
Liv Gravdahl – @hurryliv_
Mimi Divine – @itsmimidevine
Sonja Iren – @sonja.iren
Magnus Waaler – @magnuswaaler
Julie Valsø – @julievalso
Linnea Lotvedt – @linnealotvet
Marti Evju – @mcmartiii

Årets business
Sophie Elise Isachsen – @sophieelise
Eveline Karlsen – @evelinekarlsen
Halvor Bakke – @halvor.bakke
Jørgine Massa Vasstrand – @funkygine
Camilla Pihl – @camillapihlno
Isabel Raad – @isabelsraad
Hanne-Lene Dahlgren – @hannelenesvegetar
Sara Emilie Tandberg – @saraaemiliee
Trine Sandberg – @trinesmatblogg
Ida Gran Jansen – @idagranjansen
Emilie Nereng – @emilienutrition
Asbjørn Sandøy – @kokkejavel
Anniken Jørgensen – @annijor
Nina Maaø-Ruden – @smabarnsforeldre
Jenny Skavlan – @jennyskavlan

Årets sterke mening
Tinashe Williamson – @tinashewilliamson
Maria Mena – @mariamena_official
Andreas Haukland – @tixmusic
Fredrik Solvang – @fsolva
Tina Skarbøe – @tinaskarboe
Benedicte Haugaard – @benedictehaugaardno
Jenny Huse – @jennyhuse1
Kjetil Rolness
Christina Fraas – @kirsebaerhagen
Hanne-Lene Dahlgren – @hannelenesvegetar
Kristin Gjelsvik – @kristingjelsvik
Nellie Krokstad – @nelliekrokstad
Ingeborg Senneset – @ingeborgsenneset
Mads Hansen – @mads_hansen11
Emma Ellingsen – @emmaellingsenn

Årets influencer
Julie Valso – @julievalso
Sara Emilie Tandberg – @saraaemiliee
Martine Halvorsen – @martine.halvs
Hanna-Martine – @hannamartinee
Ingeborg Senneset – @ingeborgsenneset
Malin Nesvoll – @malin.nesvoll
Mina Jacobsen – @minajacobsen
Iselin Guttormsen – @iselinguttormsen
Sandra Thoen – @sandrathoen
Maria Østhassel – @psyktdeg
Ellen Irene Aabol – @ellenaabol
Fredrik Solvang – @fsolva
Hanne-Lene Dahlgren – @hannelenesvegetar
Emilie Nereng – @emilienutrition
Rawdah Mohamed – @rawdis

Folkets favoritt
Sara Emilie Tandberg – @saraaemiliee
Veronica Simoné Fjeld – @veronicasimone_yummymummy
Runar Borge – @mystixx
Familien Nyhus – @familiennyhus
Hanna-Martine – @hannamartinee
Sebastian Amundsen – @sebastianamu
Liva B. Ingebrigtsen – @livaingebrigtsen
Aurora Hoff – @aurorahofff
Martine Halvorsen – @martine.halvs
Therese Lien – @therese.lien
Marit Bakkli – @maritbakkli
Asbjørn Sandøy – @kokkejavel
Victoria Sara – @victoriavettu
Eveline Karlsen – @evelinekarlsen
Jørgine Massa Vasstrand – @funkygine
Linnea Løtvedt – @linnealotvet